Autosedačka Petite&Mars Elite Fix i-size

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

syn už podrástol a hľadáme autosedačku od 15kg.

Moje parametre:
Polohovateľná, Isofix, prateľný poťah, nie moc veľká, do 200,-€.

Pozdáva sa mi táto - Petite&Mars Elite Fix i-size.
Páči sa mi, že tá bočná ochrana nemusí byť.

Aký máte názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, aké má syn miery, čo je tiež dôležitý údaj pri výbere autosedačky - aby nebola dieťaťu príliš úzka, široká, či aby bol správne vedený automobilový pás.

Autosedačky značky Petite&Mars nemajú žiadne testy okrem normových, ktoré sú ale nastavené veľmi nízko.
Pri výbere autosedačky by som sa zamerala skôr na modely, ktoré majú dobré výsledky z bezpečnostných testov, príp. autosedačky danej značky dosahujú v testoch dobré výsledky.

V rozpočte odporúčam nasledovné autosedačky:

  • Joie i-Traver Signature je kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky. V aute je možné ju upevniť aj pomocou isofixových konektorov.
  • Cybex Solution S2 i-Fix je pohodlná, bezpečná autosedačka s extra širokým sedákom a polohovateľnou hlavovou opierkou, s isofixovým pripojením.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek