Vypodloženie vajíčka pri šikmom sklone sedadiel auta

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

prosím Vás, čítala som, že vajíčka Cybex na isofixovej základni je možné pri vyššom sklone sedadiel (autá značky Škoda) pre správnu polohu hlavičky vypodložiť nejakým klinom alebo zrolovaným uterákom.
Neviem si to však predstaviť a nemám možnosť to odskúšať.

Plánujeme kúpu Cybex Aton B2 i size alebo ešte Aton M i size.
Je to dobrá voľba?
Prípadne ešte prosím o radu na vajíčko cenovo dostupnejšie, ale samozrejme bezpečné.

Ďakujem
Dakujem

Dobrý deň,

vypodložiť je možné len základňu, ktorá má isofixové úchyty upevnené na kĺbe, teda sú pohyblivé.

Základňu Base M k vajíčku Cybex Aton M nepodložíte, toto vajíčko pri použití základne nie je vhodné do áut so šikmým sklonom sedadiel. Samotné vajíčko si viete aj na šikmých sedadlách prispôsobiť tak, aby dieťatku nepadala hlava, ale len v prípade, že bude vajíčko upevnené bezpečnostným pásom auta.

Ak chcete vajíčko používať so základňou, odporúčam Cybex Aton S2 i-size s isofixovou základňou Cybex Base One. Práve túto základňu je možné na mieste stretu s isofixom nadvihnúť a vypodložiť.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek