6-ročný syn má ploché nohy, vpadnuté členky a nosí ortopedické vložky. Je pre neho vhodné kúpiť barefoot papučky a barefoot topánky?

Zodpovedané
15. apr 2024

Dobrý deň,

6-ročný syn má ploché nohy a vpadnuté členky. Nosí aj ortopedické vložky do topánok.

Je pre neho vhodné kúpiť barefoot papučky a barefoot topánky?

Viete mi odporučiť nejaké overené značky barefoot papučiek, ktoré by prípadne aj spevňovali členok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre chlapca s plochými nohami a vpadnutými členkami môžu byť barefoot papučky a topánky veľmi dobrým riešením. Tento typ obuvi podporuje prirodzené zapájanie a posilňovanie svalov na nohách, čo je dôležité pre rozvoj zdravého pohybu. Barefoot obuv umožňuje nohám pohybovať sa viac prirodzene a stimuluje svaly, ktoré môžu pomôcť pri formovaní klenby nohy.

Vzhľadom na to, že má vpadnuté členky a používa ortopedické vložky, je tiež dôležité zvážiť návštevu fyzioterapeuta. Fyzioterapeut môže poskytnúť cenné rady a špecifické cviky, ktoré môžu pomôcť v posilňovaní členkov a celkovej stabilite nohy.

Čo sa týka konkrétnej značky, je dôležité vybrať obuv, ktorá najlepšie vyhovuje šírke a dĺžke nohy Vášho syna. Plus by som volila aspoň mierne spevnenú pätu. Na zvolenie značky potrebujem vedieť rozmery nôžky.

Je dôležité, aby ste si vybrali obuv, ktorá je pohodlná, poskytuje dostatočnú oporu a zároveň umožňuje prirodzený pohyb nohy.

Prajem úspešný výber a ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk