Aká obuv je vhodná pre 5-ročné dieťa, ktoré má spadnuté členky?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

s 5-ročným synom sme boli kvôli plochým nohám u ortopéda. V škôlke nosí ortopedické papučky a vložky v topánkach.

Akú obuv odporúčate pri spadnutých členkoch?

Je nejaká značka, ktorá vyrába obuv priamo na to určenú?

Alebo je jedno aké budú topánky, len aby mal v nich vložky?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite odporúčam navštíviť ešte fyzioterapeuta, ideálne nakloneného barefoot. Ortopédi sa často pozerajú len na nohu, no fyzioterapeut Vám zhodnotí celé držanie tela.

A to, že je nôžka plochá je často odrazom držania celého tela. Možno vložky ani nie sú vhodné, dokonca môžu byť aj nežiadúce. Preto je fajn, ak sa ešte poradíte inde.

V ponuke sú aj topánočky, ktoré sú barefoot a majú spevnenú pätu. Tvarovaná vložka ale odporuje barefoot prístupu, takže to nemá žiadna barefoot topánka. Aspoň čo ja viem.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322