Aké topánočky pre 15-mesačné dieťa s mierne valgóznymi členkami?

Zodpovedané
28. aug 2022

Dobrý deň,

14,5-mesačná dcéra sama chodí necelé 3 týždne. Teda občas ešte spadne, ale každým dňom lepšie a lepšie. Odkedy sama chodí som si všimla, že má mierne valgózne členky.

V obuvi barefoot som počula ako jednej pani odporučali chodiť na fyzio. Určite navštívime aj našu pediatričku. Len sa bojím, že hneď odporučí ortopéda a veľké ťažké pevné topánky.

Dcérka mala pred 3 týždňami kúpené slipstop, pekne ich zničila pri učení. Teraz nemá žiadne papučky a ani topánočky, lebo jej neviem vybrať. Doma chodí bosá, ale začína sa ochladzovať a rada by som jej kúpila aj papučky.

O týždeň ideme do Tatier, tak asi už aj jesenné topánočky. Keď ešte sama nechodila, tak mala od známej na donosenie Beda a tie boli fajn. Len sa jej šmýkal jazyk.

Zmeraná nožička 12,5 x 5,5 cm.

Vedeli by ste mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

valgozita členkov u tak malého dieťatka sa nerieši.

Je to často normálny jav, keď sa dieťa postaví, kým sa spevní celé telo, tak to môže chvíľku padať. Treba ju nechať chodiť samú. Dôležitý je pohyb do strán popri nábytku, samostatne vstávanie, sadanie, ale aj štvornožkovanie.Samozrejme sú ak treba okrem chôdze naboso vhodné capačky, pri ich výbere záleží nielen od rozmerov ale aj typu nôžky.

Na vyšší priehlavok odporúčam značku Liliputi, na nižší zase Limis alebo Footstep. Tieto značky nájdete aj u nás na www.bosacik.sk. Z topánočiek by mohli sadnúť Froddo prewalkers.

Počítajte s tým, že k nameranej nožičke potrebujete pridať ešte cca 1 cm na dĺžku.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322