Ako obuť nohy, ktoré sa veľmi potia?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

syn samostatne chodí 3 - 4 mesiace, nohu má podľa mňa skôr širšiu 12 x 5,4 cm a vyšší priehlavok. Neviem mu nájsť vhodné topánočky. Skúšali sme Baby bare summer a sieťkované Bobux so šnúrkami, no obúvali sa mu extrémne ťažko kvôli priehlavku. Vrátili sme ich.

Teraz nosí Zeazoo corela, ale vetranie je dosť slabé.

Čo poradíte na takéto nohy?

Rada by som niečo s makkučkou podrážkou a ideálne zakryté pršteky. Syn ešte občas zakopne a spadne.

No najviac ma trápi to potenie. Ponožky máva úplne premočené a to ešte ani nezačalo poriadne leto. Bez ponožiek má nohy po vyzutí tiež mokré. Hľadám teda niečo naozaj vzdušné, aby sa potenie zredukovalo.

Odporúčate bosé nohy, alebo radšej nosiť tenké ponožky?

Používam bambusové.

Nemôžu sa mu bosé, spotené nohy šmýkať v topánke?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky so špičkou chránené topánočky sú menej otvorené. Tam skôr odporúčam 100% bavlnené ponožky a meniť. Keď je kvalitná koža, tak sa nemusíte báť, pokojne môžete sandálky aj naboso.

Ja osobne mám dobrú skúsenosť s topánočkami Pediped, no u nás momentálne už nemáme chlapčenské sandálky v potrebnej veľkosti. Tiež sa už ťažšie zháňajú, lebo dodávateľ ukončil distribúciu tejto značky do Európy.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322