Akú maximálnu šírku topánky mám pozerať pri šírke nohy 5,5 cm?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

hľadám prechodné topánky a tenisky pre dvojročného syna s nôžkou 14,2 cm a šírkou 5,5 cm.

Akú maximálnu šírku topánky mám pozerať pri jeho šírke nohy 5,5 cm?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že ako merajú obuv v predajni či eshope. My napríklad meriame dosť prísne. Preto kľudne u nás šírku 5,5 cm, lebo meradlo (a teda nôžku) tá topánočka ešte pár mm do šírky pustí.

Ak ale meradlo nechá niekto pri meraní na voľno, tak potrebujete do šírky podstatne menší rozmer (kľudne môžu chýbať a 3 - 4 mm).

Pokojne nám napíšte na stránke www.bosacik.sk do online poradenstva. Tam priložíte fotky chodidla, namerané rozmery a my Vám radi s výberom pomôžeme.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322