Akú obuv pre dieťa, ktoré má vpadnuté členky?

Zodpovedané
1. sep 2020

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra má mierne vpadnuté členky a jednu nohu vtočenú dnu, ale nie tak viditeľne. Predošlá pediatrička si to ani nevšimla. Fyzioterapeutka neodporučila žiadne cviky, len kázala zrušiť barefoot obuv a kúpiť pevnú obuv, vložky na von a vraj vnútri nemáme chodiť vôbec naboso, ako sme fungovali doteraz.

Nie som odborník, ale nejako sa s tým názorom nestotožňujem.

Aký je Váš názor?

Akú obuv máme kúpiť do interiéru a akú do exteriéru?

Ďakujem

Dobrý deň,

som podobného názoru ako vy.

Ortopedická obuv s vložkou nevyrieši nesprávne držanie tela alebo slabšie bruško. To vyriešite len aktívnym pohybom, cvičením.

Je to teda na vás, ale ja mám skúsenosť aj osobnú. U staršieho syna stačilo zapojiť plávanie a aktívny pohyb a bolo to s padajúcimi členkami výrazne lepšie už po pár týždňoch.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322