Akú veľkosť tenisky potrebujem pre syna, ktorý má chodidlo dlhé 180 mm?

Zodpovedané
21. sep 2020

Dobrý deň,

pozerám synovi na nete tenisky od Protetika, ale nie som si istá veľkosťou akú kúpiť. Mnou nameraná dĺžka jeho chodidla je presne 180 mm, čo podľa tabuľky vychádza veľkosť 29. Keďže je potrebná ešte vôľa cca 1 -1,5 cm, vychádza mi veľkosť 30. Niekde je písané, že už netreba pridávať, podľa nameranej dĺžky je už daná veľkosť 29 vhodná.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

k nameranej dĺžke chodidla je potrebné pridať ešte 0,8-1,2 cm, je to nadmerok potrebný na chôdzu a rast. Ak dieťa zvládne aj väčší nadmerok, môžete skúsiť veľkosť 30, no skôr si myslím, že Vám bude lepšia veľ 29.

Kompletnú ponuku tejto značky nájdete aj u nás na https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/protetikabarefoot

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322