Aký je Váš názor na barefoot obuv u dospelého?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Často ma bolia členky. Bola som u ortopéda a ten zistil, že mám vysokú klenbu. Odporučil mi na mieru robené vložky do topánok.

Pýtala som sa ho na barefoot obuv, ale len odvrkol.

Aký je Váš názor na barefoot obuv u dospelého?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite by som navštívila fyzioterapeuta. Nemusí byť BF pozitívny.

Stačí, aby zhodnotil držanie tela, prácu svalov, možno sa ukáže problém niekde úplne inde ako v nohách a pomocou cvičení nastolí "liečbu".

Barefoot obuv nie je vhodná pre každého, myslím, že by ste sa mali riadiť svojimi pocitmi. Ak vám chôdza naboso či v barefoot obuvi spôsobuje bolesť, je fajn to na chvíľu regulovať možno vložkami a postupne cvičiť a vložky úplne odstrániť.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322