Aký máte názor názor na striedanie barefoot a nebarefoot obuvi?

Zodpovedané
1. sep 2020

Dobrý deň,

našla som rovnakú otázku spred cca roka, na ktorú ste odpovedali. Išlo o to, či je možné striedať topánky barefoot s pevnými. Vašu odpoveď ste ukončili poznámkou, že BF deti často odmietajú ne BF obuv. A v tom práve ja osobne vidím zmysel.

Nechcela by som, aby moje dieťa po zvyšok života už nechcelo na nohe nič iné než BF. Je to obmedzujúce. Napriek tomu, že ste zjavne pro BF, rada by som sa Vás spýtala na detskú obuv/vývoj nohy.

Je možné tieto dva typy topánok striedať?

Ako podľa Vás bude pracovat/vyvíjať sa noha dieťaťa, ktoré ma jedny BF a jedny nie?

Ja verím, že je správne ak má noha priestor na správny rast, ale tiež som presvedčená, že človek by mal mať možnosť/schopnosť obuť akékoľvek topánky v neskoršom veku.

Ďakujem

Dobrý deň,

o tom, ako sa bude vyvíjať noha, by sme asi len polemizovali.

Skúsenosť je moja taká, že deti, ktoré nosia BF obuv proste nechcú topánky, ktoré ich tlačia alebo nejako obmedzujú. Preto obrovské riziko v tom nevidím, ak zvolíte primeranú mieru bosej chôdze.

Ak ste sa rozhodli striedať, je to na vás. No tvar nohy meniť topánkou len preto, aby si o 15 rokov dieťa obulo lodičky mi nedáva žiadnu logiku.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322