Aký nadmerok by mal byť na letných sandálkových topánkach pre 19 mesačné dieťa?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nadmerku dieťaťa.

Aký nadmerok by mal byť na sandálkových topánkach na leto pre 19 mesačné dieťa?

Ako sa zistím, či dieťaťu padá klenba?

Ďakujem

Dobrý deň,

padanie klenby sa u tak malých detí nerieši, to odporúčam sledovať až po 3 roku. Dokonca niektorí hovoria aj o budovaní klenby vo veku do 6 rokov.

Čo sa týka nadmerku, ta je to veľmi individuálne. Všeobecne toľko, koľko to dieťa zvládne a znesie. V barefoot musí dieťa chodiť tak ako chodí naboso. Môže to byť kľudne pri malých deťoch aj 6 - 7 mm, ale aj 1 cm.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322