Dá sa nosením barefoot obuvi pomôcť k správnej chôdzi?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

mám 8 ročné dievča, ktoré pri chôdzi dáva špičky k sebe a päty od seba. Doteraz nosila bežnú obuv a do niektorých topánok sme dávali ortopedické vložky kúpené v lekárni. Na vyšetrení u ortopéda sme zatiaľ neboli.

Dá sa nosením barefoot obuvi pomôcť k správnej chôdzi?

Ak áno, tak aký typ/značku treba pozerať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dá sa len to treba doplniť vhodným cvičením u fyzioterapeuta a doplniť aktívnym pohybom. Pravdepodobne je problém inde, nie v nôžkach, ale to by Vám vedel povedať dobrý fyzioterapeut. Určite odporúčam už v tomto veku jeho návštevu.

Ortopéd pokiaľ nie je naklonený chôdzi naboso tak nie, ten predpíše vložky, ktoré často problém neriešia. Čo sa týka výberu vhodnej obuvi, tak na to, aby som poradila, mám príliš málo informácií.

Pokojne si u nás vyplňte formulár na poradenstvo. Je bezplatné a radi pomôžeme s výberom. Nájdete ho tu: https://bosacik.sk/poradenstvo

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322