Existuje niečo ako random barefoot?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

dcére som narýchlo potrebovala kúpiť nové papučky do škôlky a keďže to bolo zo dňa na deň (a bývame v malom mestečku, kde bf možnosti nie sú), nebol čas ich objednať cez internet.

V obyčajnej obuvi som však po chvíľke hľadania objavila topánočky, ktoré podľa môjho najlepšieho úsudku spĺňali kritériá bf, ale nemali žiadnu značku. Stáli ma 9,90 eur. Keď som im vybrala vložku, tak sú úplne tenké, bez päty. Kúpila som jej o pol číslo väčšie, aby mala miesto na prsty vpredu.

Môže existovať niečo ako random BF a tým pádom je tu možnosť ušetriť desiatky eur?

O alternatíve barefoot som samozrejme počula. Nehovorím, že idem presedlať na takúto fušerinu po rokoch barefoot, ale uľaviť peňaženke takýmito náhodnými objavmi by som tiež rada.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite áno. Sem tam sa v ponuke objavuje niečo, čo spĺňa barefoot kritériá. No ohybnosť a tenkosť podrážky nie je všetko. Treba hlavne pozerať na tvar špičky.

Najväčšie problémy si narobíte vtedy, ak je topánka maximálne ohybná ale v prstoch stiahnutá. Tiež u BF sa sleduje dosť pôvod tovaru, kvalita materiálov, ktoré sú použité. Tam máte v podstate istotu, že materiály sú ok. Výroba topánok niečo stojí, zdraviu neškodlivé farbivá tiež. Skôr by ma asi to trápilo osobne, že za akých podmienok, kde a z čoho boli tie topánky za 10 eur vyrobené. Ale to je len môj osobný názor samozrejme.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322