Je barefoot obuv vhodná pre dieťa, ktoré má mierne plochonožie a nosí ortopedické vložky?

Zodpovedané
9. apr 2024

Dobrý deň,

môj 7-ročný syn má mierne plochonožie a nosí ortopedické vložky do topánok.

Je pre neho vhodná barefoot obuv?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali na mysli, že Váš syn má ploché nohy, barefoot obuv môže byť skutočne vhodnou voľbou.

Barefoot obuv napodobňuje bosú chôdzu, čo je prirodzený spôsob pohybu a môže pomôcť pri posilňovaní svalstva chodidla. Na rozdiel od klenbovej vložky, ktorá poskytuje pasívnu podporu a nespevňuje svalstvo chodidla, barefoot obuv aktívne zapája svaly na chodidle, podporuje ich prirodzený vývoj a funkčnosť.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk