Je v poriadku, keď ročnému dieťaťu budem striedať barefoot a ortopedickú obuv?

Zodpovedané
15. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o striedaní topánok.

Je v poriadku, keď dieťaťu v období po prvom roku, kedy začne samostatne chodiť, budem dávať zároveň barefoot obuv a aj ortopedickú?

Teda tak, že na von máme Bobux topánky, ale na doma máme papučky Rak. Prípadne ešte sme na von máme aj Protetika topánky.

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím v tom zmysel. Papučky Rak Vám musia byť úzke a tiež pre dieťatko tvrdé. Ono Vám to nepovie.

Dieťa trávi najmä v jesennom a zimnom období v interiéri veľa času, a preto z pohľadu barefoot nie je vhodné im do interiéru dávať akúkoľvek obuv.

Ak už niečo na nôžky potrebujete, poslúžia capačky alebo protišmykové ponožky. Rozhodnutie je samozrejme na Vás.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322