Je vhodné začať s barefoot obuvou aj v dospelosti?

Zodpovedané
30. júl 2023

Dobrý deň,

mám 26 rokov, vždy som mala širšie nohy, čiže kúpiť topánky, ktoré mi vyhovovali, bolo vždy náročné. No po pôrode nohy ostali ešte širšie a teraz už naozaj neviem nájsť vhodnú obuv, preto rozmýšľam nad barefoot. Ale neviem ako začať, aké zvoliť. Našla som si na Vašej stránke jedny topánky, ktoré sa mi páčia, ale vôbec neviem, či sú vhodné aj na začiatok: (https://bosacik.sk/eshop/protetika-adela-yellow...).

Je vhodné začať s barefoot obuvou aj v dospelosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam skúšať, keďže každému vyhovuje niečo iné. Niekto potrebuje začať hrubšou podrážkou, lebo mu pocit kamienkov a nerovného terénu pod nohami prekáža. Niekto je zase zvyknutý na veľa chôdze naboso a zvládne prejsť rovno do minimalistickej podrážky. Značka Protetika má skôr hrubšiu podrážku, takže na začiatok by Vám mohla vyhovovať.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322