Je zimná obuv značky Primigi vhodná pre dieťa?

Zodpovedané
1. nov 2021

Dobrý deň,

včera som dcérke kúpila Froddo zimnú obuv. Bola som nadšená, avšak nevšimla som si podrážku (prikladám foto). Na internete som hľadala aj iné bf topánky a takmer všetky mali podrážky podobné.

Som spod Tatier, teda do Tatier chodíme často. Zima tu je tuhšia a neviem si predstaviť ako by v nich dcérka chodila. Nie som s nimi stotožnená. Na internete sa mi zapáčili snehule značky Primigi (majú okrúhlu špičku).

Odporúčate tuto značku?

Ďakujem

Dobrý deň,

značka Primigi nie je barefoot. Nôžka je tam stiahnutá, prsty nemajú priestor na prácu a nôžkam môže byť v nich paradoxne zima.

Pri barefoot sa treba trošku mentálne prestaviť. Aj v tenšej podrážke no s dobrým tvarom špičky a priestorom pre prácu môže byť nohe teplo, ba až horúco. Dôležité je totiž to, či nôžka v topánke má priestor na prácu.

Niektoré barefoot majú fakt 2 - 3 mm podrážku so zateplením a je v nich teplo. Podstatné je, aby topánka dobre sedela na nôžke, aby sa v nich noha nepotila a následne nezmrzla, aby nepremokli a nedostala sa dnu voda. Takže barefoot do zimy je úplne v pohode, len treba dodržať pár zásad.

Tieto froddo čo ste kúpili nie sú barefoot, treba hľadať už barefoot radu. Radi poradíme, len bez rozmerov a informácie o type nohy ťažko radiť.

Možno by začínajúcemu chodcovi do snehu boli ideál napríklad STONZ. Recenziu nájdete u nás https://bosacik.sk/blog/recenzie/recenzia-stonz...

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322