Má dcérka otlak kvôli nesprávnym papučkám?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

dcérka nosí papučky barefoot veľkosť 21. VD je 13,3 cm, jej nôžka meria 12 cm, široká nie je. Stalo sa nám, že tieto papuče ju na palci z vnútornej strany "odierajú". Nôžku má v nich šikmo a spôsobujú jej na tom mieste škaredý otlak. Barefoot topánky na von jej to nerobia.

Môže to byť tým, že má v papučiach noha veľa vôle?

Čím iným by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr si myslím, že ide o nevhodne zvolený tvar obuvi. Aj keď to má nálepku barefoot, nemusí to byť pre Vašu dcéru vhodná značka vzhľadom na tvar chodidla.

Na doma a ani osobne papučky neodporúčam. Teda pokiaľ dieťa nechodí do MŠ, kde ich už musí mať. Postačia protišmykové ponožky.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322