Musím vyberať osobitne barefoot obuv na mäkké povrchy a osobitne na betón/asfalt?

Zodpovedané
1. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť pri výbere letných topánočiek na prvé kroky. Celkom ma zaujali sandálkové capačky Tomar.

Treba vyberať osobitne barefoot obuv na mäkké povrchy a osobitne na betón/asfalt?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, nie je potrebné voliť špeciálnu obuv na betón a na mäkké povrchy.

Ak vaše dieťatko už plnohodnotne behá, odporúčame voliť taký typ podrážky, ktorý tento povrch zvládne a neprederie sa rýchlo.

Ak začínate napríklad v capačkách, na von je fajn voliť capačky s viacvrstvovou podrážkou (napríklad liliputi) alebo podlepenú podrážku.

Ak dieťatko dá vonku len pár krokov, pokojne môžete voliť menej vrstiev podrážky.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322