Sú barefoot topánky vhodné na plochú nohu?

Zodpovedané
26. jún 2019

Dobrý deň,

naša 5 ročná dcérka používala na prvé krôčky kožené barefoot capačky. Ostatné dve dcéry používali ako prvú obuv členkovú obuv. 5 ročná dcérka mala ako jediná ploché nohy.

Keď som na to upozorňovala lekárku, jej odpoveď bola vždy taká, že klenba sa vyvíja do 8. rokov. Vraj netreba ploché nohy riešiť.

Od 3,5 do 4,5 rokov dcérka nosila ortopedické vložky Protetika a sandále Protetika do škôlky namiesto papučiek. Výsledok žiaden.

Môže dcérka nosiť barefoot topánky a pomôžu jej pri plochých nohách?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

evidentne u vás podpora vložkami nefunguje. Za rok by mala byť nejaká zmena, ak by to fakt potrebovala.

Odporúčam, keďže je leto, veľa pohybu, veľa chodenia naboso prípadne v správne zvolených barefoot sandálkach.

Odporúčam tiež navštíviť fyzioterapeuta, lebo noha je len odrazom držania celého tela. Možno by bolo fajn nastaviť nejaké pravidelné cvičenia, aby sa klenba začala dvíhať prirodzene.

Doma môžete okrem bosej chôdze po rôznych povrchoch dvíhať nôžkou handričky, masírovať nôžky na loptičkách, loziť po preliezkach, plávať.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322