Sú pre úzke potiace sa nohy vhodné barefoot topánky?

Zodpovedané
13. apr 2021

Dobrý deň,

moja štvorročná dcérka má ploché nohy. Kupujeme jej topánky Protetika a v škôlke má ortopedické sandálky. Jej úzke nôžky sa jej veľmi potia, až olupujú pršteky na nohách.

Riešili sme to aj s kožnou doktorkou.

Bola by barefoot vhodnejšia pri takýchto problémoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

ponuka barefoot je bohatá. Ak riešite obuv napríklad do škôlky, nám sa veľmi dobre osvedčili sandálky z kože, ktorá je preforovaná (teda s dierkami), napríklad značka Tikki https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/tikki-shoes alebo Baby Bare https://bosacik.sk/katalog/topanky-pre-deti/san....

Barefoot topánky rovnako ako iná obuv pre deti musí spĺňať kritériá kvality a zdravotnej nezávadnosti. Barefoot výrobcovia dbajú na použitie kvalitných materiálov, preto máme s nimi dobré skúsenosti aj u detí, ktoré majú napríklad alergie alebo ekzémy.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322