Sú vhodné Tikki sandalky pre 14 mesačné dieťa, ktoré ešte nechodí?

Zodpovedané
4. apr 2020

Dobrý deň,

mám 14.mesačného chlapca, s ktorým som pre polohovú asymetriu a hypertonicko-hypotonickú poruchu cvičila Vojtovku od 3. - 10. mesiaca. V neukončenom 7. mesiaci už stál pri nábytku. Štvornožkovať začal až v ukončenom 10. mesiaci a samostatne sedieť v ukončenom 11. mesiaci.

Napriek skorému postaveniu zatiaľ nemá tendenciu robiť samostatné kroky. Mobilný nábytok síce kompletne presťahuje v celom byte, sem-tam zoberie do ruky chodítko a pobehá s nim.

Skúsila som kúpiť barefoot Tikki sandálky s plnou špičkou - asi som od toho očakávala povzbudenie ku krokom.

Nemám mu ich dávať a vyčkať až na úplné samostatné kroky?

V priestore sa už dlhšie vie samostatne postaviť z čupnutia.

Sú Tikki sandálky vhodné pre môjho syna?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prípade hypotónie tikki určite neodporúčam. Celkovo kým nechodí samostatne, netreba mu žiadne topánočky.

Max capačky/protišmykové ponožky, ale určite keď je teplejšie od zeme, treba nechať dieťatko čo najviac úplne naboso.

Keď začne samostatne chodiť, odporúčala by som navštíviť fyzioterapeutku naklonenú BF a poradiť sa, či je vo vašom prípade úplne mäkká voľná päta vhodná Obúvame dosť hypotonických detí, no zvyčajne ak prídu od fyzio, tak žiadajú pevnejšiu pätu a tú tikki nemajú.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322