Viete nás usmerniť, aby sme synovi neuškodili nevhodnou obuvou?

Zodpovedané
2. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom obuvi vhodnej pre môjho syna, ktorý momentálne nosí veľkosť 26. Zdá sa mi, že má širokú nožičku a všetky topánky sú mu úzke.

Šírka nožičky je 7 cm, dĺžku 16 cm. Väčšina topánok mu nesedí štýlom takým, že jeho číslo na dĺžku ho tlačí na šírku. Ak mu vyhovuje šírka, tak dĺžka topánok je nenositeľná.

Doteraz sme kupovali topánky podľa dĺžky nožičky a šírku sme neriešili. Akonáhle však syn vedel vyjadriť, že sú mu úzke tak sme začali tomu venovať pozornosť.

Syn má 3 roky a ja si uvedomujem, že od začiatku možno nosil nevhodnú obuv, len to nevedel vyjadriť. Presné merania neviem zrealizovať, nakoľko syn totálne nespolupracuje pri obkresľovaní nožičky.

Poradíte mi vhodnú barefoot obuv?

Viete nás usmerniť, aby sme synovi neuškodili nevhodnou obuvou?

Doteraz sme topánočky merali priložením o nožičku v sede.

Ďakujem

Dobrý deň,

sedieť by vám mohli Jonap v klasickej šírke https://bosacik.sk/eshop/jonap-celokozene-topan...

Prípadne froddo barefoot by boli na tento typ nôžky tiež vhodné (tie nám prídu v priebehu februára.

Prípadne ešte by som odporučila v stoji presne nôžku odmerať, sedieť by mohli aj BeLenka.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322