Ako liečiť stresovú inkontinenciu v tehotenstve?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

som druhýkrát tehotná a mávam nevoľnosti. Počas zvracania sa mi však objavila aj inkontinencia. Predpokladá sa, že ide o stresovú inkontinenciu. Počas dňa nemám žiadne ťažkosti.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas gravidity rastom plodu sa menia anatomické pomery v panve a dochádza k oslabeniu svalov panvového dna.

Pri aktivitách, pri ktorých stúpa vnútrobrušný tlak, napríklad kašeľ, kýchanie, ale aj zvracanie môže dôjsť k úniku moču. Počas tehotenstva sa venujte pravidelnému cvičeniu cvikov panvového dna. Únik moču vo väčšine prípadov odznie v popôrodnom období.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková