Súvisí bolesť hlavy so zápalom obličky?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

dlhodobo ma bolieva hlava. Bola som na neurológii a všetko ok. Aj očné vyšetrenie bolo v poriadku. Trpím však na zápaly močového mechúra.

Môže to mať nejakú súvislosť?

Opuchy nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal močového mechúra, teda cystitída môže byť sprevádzaná príznakmi ako pálenie, rezanie pri močení, frekventné močenie, urgencie, v niektorých prípadoch aj zvracanie, pri dehydratácii vo fáze akútnych ťažkostí sa môže pridružiť bolesť hlavy.

Nemám skúsenosť s pacientkami, ktoré by však trpeli chronickými bolesťami hlavy, pri anamnéze opakovaných cystitíd. Avšak neviem o aké epizódy zápalov močového mechúra sa u Vás jedná, či ste sledovaná u urológa, aké sú vaše pridružené ochorenia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková