Aká šatka je vhodná pre novorodenca?

Zodpovedané
1. aug 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť pri výbere šatky vhodnej pre novorodenca, ktorú môžeme hneď využívať. Synček sa narodil s pôrodnou váhou 2300 g. Mám nachystaný nosič Zumbucca, ten si však odložím, keď bude väčší. Šatka nemusí byť "rastúca", chcem ju využívať teraz a neskôr nosič. Ja mám 164 cm a momentálne asi do 60 kg, som po sekcii. Keďže je letné obdobie, tak aby nám nebolo obom veľmi teplo. Nebránim sa kúpe z bazáru.

Odporučili by ste mi nejaké konkrétne tipy?

Ďakujem

Dobrý deň, na novorodencov odporúčame buď elastickú šatku alebo pevnú.

Elastická šatka sa viaže takto:

Jej výhodou je, že je veľmi tenká a ľahko sa s ňou viaže, iba si ju na sebe predviažete a dieťatko vyberáte a vkladáte bez doťahovania.

Nevýhoda je, že sú to tri vrstvy tričkovitého materiálu, čiže najmä v lete je v nej pomerne teplo. Ak by ste sa rozhodli pre elastickú šatku, odporúčame MINU, ktorá je vhodná aj v teplejšom počasí 🙂

Pevná šatka sa viaže takto:

Na takto malé bábätko odporúčame hľadať šatku v gramáži okolo 230-240, viac nie. Takáto šatka bude príjemne tenká a vzdušná a bude sa vám s ňou dobre pracovať 🙂

Kľudne môže byť aj čistá bavlna, ak prímes, tak tencel, merino alebo bambus, toto sú také mäkké, jemné a priedušné prímesi.

Veľkosť šatky sa vyberá podľa vašej konfekčnej veľkosti - do 36 vám stačí 5-ka, od 38 do 42 šestka a nad 44 sedmička. Ak ste medzi, vyberte radšej dlhšiu, každý centimeter sa zíde. 🙂

Môžete pozrieť bazárik alebo / aj overené značky - Sestrice, Vatanai, Moisha, Yako Yako, Didymos, Kokadi, Lenny Lamb, Little Frog, Luluna Slings... vyhýbajte sa metrážam ako je Pentelka, womar...

Ak by ste narazili na nejakú šatku, ktorá sa vám zapáči a nebudete si istá, či je vhodná, napíšte nám a pozrieme to ♥

Vaše Sestrice