Ako správne nastaviť nosič Carrier one, keď ma z neho veľmi bolia ramená?

Zodpovedané
3. feb 2021

Dobrý večer,

chcela by som poprosiť radu ohľadom nosenia.

Ako správne nastaviť nosič Carrier one, keď ma z neho veľmi bolia ramená?

Konkrétne ramenné kĺby. Nosič mi nastavovali v predajni nosičov (babywearhouse), keď mal synček ešte len 4 týždne. Ako rástol, tak som nosič upravila podľa návodu, aby mu sedel ako má. Teraz má 7 kg a 65 cm a mňa neskutočne bolia ramená. Po 30 minútach nosenia ich už cítim.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý večer,

ako dieťatko rastie a my upravujeme nosič, je dôležité si ho upraviť a prispôsobiť aj na nás. Pri nižšej váhe ani nespozorujeme, že máme niečo nastavené inak, ako by sme mali mať, pretože nás nič nebolí. Ako dieťatko priberá, jeho váha sa zvyšuje, a už ju začíname cítiť.

Ramená najčastejšie bolia z toho, ak je na nich váha dieťatka. Tá by mala byť vďaka ramenným popruhom rozložená na chrbte - čiže by mali byť ramenné popruhy viac uložené na chrbte (a nie na ramenách) a spojené hrudnou sponou vo výške spodnej časti lopatiek.

V našom videu ukazujeme najčastejšie chyby pri nosení v nosiči -

- konkrétne ramenné popruhy uložené na ramenách máme ukázané v 1:50 min - spolu s návodom ako to napraviť.

Kľudne nám ale pošlite fotky na náš email, aby sme sa na to mohli pozrieť a poradiť ohľadom kompletného nastavenia nosiča. 7 kg je váha, ktorú nosič Sestrice Carrier One pohodlne odnesie. Takže veríme, že to spoločne upravíme a budete opäť pohodlne nosiť 🙂

pekný večer ešte želáme,

za Sestrice
Barbora