Akú pevnú šatku pre štvormesačné dievčatko, ktoré meria 64 cm?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu šatky. Dcéra bude mať 4 mesiace, váži cca 6 kg, meria 64 cm a je atopická. Ja nosím veľkosť 36/38. Doteraz sme sa nosili v elastickej šatke. Mysleli sme, že prejdeme na nosič, ale dcérka v ňom veľmi nechce byť. Oveľa spokojnejšia je v šatke.

Aká pevná šatka by bola pre nás vhodná?

Čaká nás leto, tak som myslela, či by nebolo lepšie dačo vzdušnejšie s nejakou prímesou. Ja ťažšie znášam horúčavy, dosť sa potím.

Resp. ako ju naučiť na nosič?

Ďakujem

Dobrý deň,

na leto sú skvelé šatky s prímesami ľanu, konope, hodvábu, tenclu či bambusu. Pre atopické deti my osobne najradšej odporúčame prímes tenclu, hodvábu alebo bambusu,. S týmito máme najlepšie skúsenosti.

Gramážovo hľadajte okolo 280 až 300, to by mohľo s prehľadom stačiť. Čo sa týka dĺžky, uviažete aj s 5ťkou, ale kľudne môžete kúpiť aj 6tku 🙂

Na leto je tiež skvelý úväz dvojitý kríž, môžete si ho potom skúsiť -

Tento úväz je skvelý v tom, že z oboch bokov vetrá 🙂

Čo sa týka nosiča, môžete nám prípadne poslať fotky, ako ho máte nastavený (spredu, z oboch bokov a zozadu) a možno prídeme na niečo, prečo dcérke vadí. Niekedy si ale deti musia na nosič postupne zvyknúť. A to najmä vtedy, ak boli zvyknuté nosiť sa v šatke, kde je ten pocit trošku iný. Často pomôže iba trpezlivosť a čas ♥

Ak by ste potrebovali pomoc s výberom konkrétnej šatky, napíšte nám 🙂

Vaše Sestrice