Akú šatku na nosenie novorodenca v lete?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

zháňam tenučkú šatku na nosenie novorodenca v lete. Zložením asi ideál bambusovú.

Aká je najvhodnejšia na leto a aká by mala byť jej gramáž?

Mala by byť elastická alebo pevná?

Akú značku odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste kupovali elastickú šatku, odporúčame MINU. Je tenká a mierne chladivá. Tým, že je trochu pevnejšia ako bežné elastické šatky, viete s ňou pri malom bábätku uviazať aj kríž s kapsou dnu. Vtedy ide cez chrbátik bábätka iba jedna vrstva šatky.

Pri klasickom úväze, ktorý sa odporúča pre elastickú šatku - kríž s kapsou VON - idú cez bábätko tri vrstvy. A najmä v lete platí, že menej vrstiev - menej tepla.

Ak by ste kupovali pevnú šatku, pozerajte gramáž od 180 do 240, kľudne aj čistú bavlnu (šatky v tejto gramáži sú príjemne tenké). Ak prímes, tak ako píšete bambus je super. Rovnako aj tencel a merino.

Úväz pre pevnú šatku sa volá kríž s kapsou dnu a viaže sa takto:

Jej veľkosť sa vyberá podľa Vašej konfekčnej veľkosti. Do 36 Vám stačí 5ťka, od 38 do 42 šestka a od 44 vyššie sedmička. Ak ste niekde medzi, vezmite dlhšiu. Centimetre naviac sa vždy zídu.

My odporúčame značky: Sestrice, Little Frog, Vatanai, Moisha, Yako Yako, Didymos, Kokadi. Tieto sú rokmi overené a obľúbené.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte nám. Zodpovieme Vám a pomôžeme pri výbere konkrétnej šatky 🙂.

Prečítajte si aj náš blog o nosení v lete. Je tam veľa praktických rád a tipov: https://www.sestrice.com/2020/06/29/nosenie-v-l...

Vaše Sestrice