Akú šatku pre útlu mamičku?

Zodpovedané
24. apr 2022

Dobrý deň,

každú chvíľu čakám svoje tretie bábätko. Prvé dve deti som nosila od narodenia v nosiči Manduca. Trochu sa mi zmenila situácia a rada by som tentokrát využila aj šatku.

Pri synovi som mala elastickú šatku, ktorá však bola veľmi dlhá a na jej používanie som si nezvykla. Tentokrát by som rada vyskúšala niečo iné.

Akú dĺžku, veľkosť, gramáž a prípadne značku šatky by som mala zvoliť?

Som útlejšej postavy, mimo tehotenstiev mávam približne 160 cm a 45 kg. Moje deti boli obidve väčšie (pri narodení cez 3,5 kg) a nie veľmi zimomravé (s ohľadom na nadchádzajúcu teplejšiu sezónu by som asi hľadala niečo nie priveľmi hrejivé).

Rozmýšľam o bazárových šatkách, keďže môj finančný strop je 50 eur. Našla som v takejto cene šatky značiek Girasol, Yaro, Didymos či Rischino.

Ďakujem

Dobrý deň,

bude vám stačiť veľkosť 5. Možno by ste uviazali aj so štvorkou, ale lepšie je kúpiť 5ťku. Ak by ste chceli v šatke aj dojčiť, bude to predsa len istejšie 🙂

Gramážovo pozerajte okolo 210 až 240, kľudne čistá bavlna alebo s prímesou tenclu či bambusu. Ako napr - https://www.modrykonik.sk/market/satky-nosice-k...

Vyhýbajte sa Lupilu, Pentelke. To sú metráže a nemajú vhodné vlastnosti na pohodlné nosenie detí.

Girasol, Yaro, Didymos aj Rischino sú kvalitné značky, pozrite aj Ellevill. Akurát Yaro bývajú širšie, okolo 80 cm, čo pri novorodencoch býva niekedy príliš veľa, ale niekomu to nevadí. Niektoré Girasolky bývajú hrubšie. Treba sa pýtať na gramáž, alebo nám napíšte a spoločne sa na to pozrieme 🙂

Vaše Sestrice