Aký je detský nosič Lennylamb Lenny UpGrade?

Zodpovedané
1. máj 2020

Dobrý deň,

celkovo sa šatky na nosenie bojím. Zdá sa mi viazanie komplikované a že mi to zaberie viac času. Preto hľadám niečo len na prvé 3 mesiace, potom prejdem na ergonomický nosič.

Našla som na internete ergonomické nosiče Lennylamb Upgrade vhodné od 1 mesiaca.

Bola by to podľa Vás vhodná alternatíva 2 v 1?

Čiže šatku by som tým pádom vylúčila.

Majú rôzne gramáže u nosičov, pozerala som od 250g/m vyššie. Plus za prijateľnú cenu aj model s 15% Bamboo.

Aký máte názor na tento nosič, prosím?

Ak podľa Vás nosič nevyhovuje, tak sa mi od nich páči aj táto šatka. Jza prijateľnú cenu ak rátam využitie len na prvé mesiace a v 2.akosti stojí cez €40.

https://en.lennylamb.com/web_page/13507

Čo na ňu hovoríte?

Ak by ste radšej zvolila šatku, tak ktorý z 2 nosičov mám potom zvoliť?

Odporúčate Lennylamb Upgrade alebo Tula Free to grow?

Ide o to, že štýl textílií sa mi páči len u týchto 2 značiek.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyberať nosič pre novorodenca je pomerne náročné, pretože na trhu je ich naozaj máličko takých, ktoré reálne sadnú úplne od začiatku.

Lenny Upgrade je štandardný rastúci ergonomický nosič poľskej výroby, pri ktorom aj sám výrobca uvádza použitie až od 1 mesiaca (môže to byť ešte neskôr, ak bude bábätko menšie).

Ani Tula Free To Grow nie je zo skúseností poradkýň dobrá úplne od narodenia, skôr ju odporúčajú od 2 mesiacov. Viazanie sa komplikované možno zdá, ale nie je to až taká veda a napolohovať a uložiť novorodenca správne do nosiča, je niekedy omnoho väčšia ťažšie, ako uviazať ho do šatky. Pri väčšom a veľmi aktívnom bábätku, ktoré sa vrtí, už platí, že nosič je rýchlejšie a praktickejšie riešenie.

Ale keď chceme nosiť novorodenca, snažíme sa o správnu ergonomickú polohu, látku by mal mať od kolienka po kolienko a toto mu poskytne najlepšie šatka.

Tá, ktorú uvádzate v otázke vyzerá dobre, je celobavlnená, gramáž by som nevolila vyššiu ako 250g/m2 a keď bábätko podrastie, môžete sa v 2-3 mesiacoch poobzerať po tom ideálnom ergonomickom nosiči, pretože v tomto veku sa vám už ponuka výrazne rozširuje.

Nosič by Vám mal sadnúť nie len dizajnovo, ale najmä pohodlnosťou. Takže ideálne je vyskúšať.

Prajeme krásny deň a dobrý výber🙂
Slávka (Sestrice)