Aký je najvhodnejší nosič/šatka pre drobučké novorodeniatko?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

vyskúšala som už 3 nosiče, no všetky som vrátila. Dcérke nevyhovovali, lebo v každom bola doslova utopená. Narodila sa s váhou 2800 g, je strašne drobunká.

Aký je najvhodnejší nosič/šatka pre takto maličké dieťatko?

Keď bude väčšia, tak mám ešte po staršej Tula Explore. Ide mi len o terajšie obdobie.

Ďakujem

Dobrý deň,

na takéto drobné bábätká je ideálna šatka, a to buď pevná alebo elastická. Obidve Vám krásne poslúžia na ten čas, kým dieťa dorastie do nosiča.

Viazania šatky sa nemusíte báť, je to pomerne jednoduché a rýchlo sa to naučíte. Šatka obopne bábätko presne tam, kde potrebujete a viete si ju krásne prispôsobiť.

Elastická šatka sa viaže takto:

Jej výber je pomerne jednoduchý, je tam iba jedna veľkosť. Spoľahlivé značky elastických šatiek sú napríklad Minu, Boba, Liliputi, Manduca.

Pevná šatka sa viaže takto:

Tam je výber väčší, ale na takéto drobné bábätko Vám stačí obyčajná bavlnená šatka v gramáži do 240g/m2. Prípadne s prímesou bambusu, tenclu alebo merina.

Značky: Sestrice, Vatanai, Moisha, Yako Yako, Didymos, Little Frog...

Veľkosť sa vyberá podľa vašej konfekčnej veľkosti: Do 36 Vám stačí veľkosť 5, od 38 do 42 veľkosť 6 a od 44 vyššie veľkosť 7. Ak ste medzi, vezmite väčšiu, centimetre naviac sa vždy zídu.

Nosičov pre takéto malé bábätká je naozaj málo a ani tie nemusia spoľahlivo sadnúť. Od tých 3 kg môže sadnúť náš Sestrice Carrier ONE, Storchenwiege carrier, Aloe ONE, Manduca Twist, Fidella Baby Size. Bolo by dobré ich pred kúpou vyskúšať, aby ste mali istotu, že sadne Vám a aj dieťatku.

Ak nám napíšete, odkiaľ ste, vieme Vás nakontaktovať na poradkyňu nosenia, prípadne nájsť podpornú skupinu nosenia alebo obchod, kde by ste si vedeli nejaké nosiče vyskúšať.

Kľudne sa pýtajte ďalej ♥

Vaše Sestrice