Aký je rozdiel medzi nosičom Tula Half Buckle Sleepy Dust a Tula Free to Grow?

Zodpovedané
7. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosiča Tula Half Buckle Sleepy Dust.

Je vhodný pre bábätko od narodenia?

Ako s odlišuje od nosiča Tula Free to Grow?

Prípadne, poradíte mi konkrétny nosič od narodenia do 150 eur?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hlavný rozdiel medzi Tula Half Buckle a Free to Grow je, že Half Buckle je poloviazací nosič - pás si zapnete s plastovou sponou, ale ramená sa vzadu prekrížia a následne uväzujú (podobne ako šatka). Free to Grow je plne prackový nosič - nič neviažete, len zapínate pracky a nastavujete. Tu si môžete pozrieť videonávod od výrobcu a tam rozdiel aj uvidíte (<> a <>

Aj keď výrobca uvádza, že je nosič od naodenia, niektoré modely sadnú až cca mesačným deťom. Je to veľmi individuálne, nakoľko každé bábätko sa rodí inak veľké.
Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, tak uviazanie do šatky je jednoduchšie ako správne napolohovanie novorodenca do nosiča. Niekedy deti netolerujú nosič, keď sú také maličké a až neskôr ho akceptujú (3-4-5 mesiacov). Nosič im nemusí byť tak komfortný, zato šatka sa dá prispôsobiť aj na 2,5 kg novorodenca aj na toho 4kg 🙂

Prečo je šatka vhodnejšia sme rozpísali v tomto článku:
https://www.sestrice.com/684-sk/patri-novoroden...

Novorodenecké nosiče majú v ponuke okrem Tuly aj ine značky - Kokadi Flip baby size, Storchenwiege, Fidella Fusion baby size - tieto obvykle pekne sadnú aj na novorodenca. Potom zo slovenských značiek - Rischino flexible. Ostatné značky sú dobré tak cca od 1-2-3 mesiacov - záleží od výrobcu - napr. Moyo, BeLenka, Bimbi nosič.
Náš (Sestrice Carrier) je vhodný najskôr od 3 mesiacov.

Ak by sme Vás predsa len presvedčili na šatku, tu nájdete pomocníka na výber ;)
https://www.sestrice.com/pomocnik-pre-vyber-satky/

Ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom výberu, kľudne nám ešte napíšte.
Pekný deň a veľa zdravia želáme!
Držte sa 🙂
za Sestrice

Barbora