Aký nosič je vhodný na príležitostné nosenie do lesa?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

moje dieťa sa nerado nosí, sme naučení na kočík a veľmi nám vyhovuje. Jediná aktivita, ktorú kvôli tomu vynechávame sú prechádzky lesom. Išlo by teda o príležitostné využitie. Syn má rok, sedí, ale ešte nechodí.

Myslíte, že na to by boli vhodné krosná?

Prípadne, ktorý nosič odporúčate?

Uvítali by sme nosenie na chrbte.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ s dieťatkom nemáte v pláne absolvovať tatranské hrebeňovky, boli by vám krosná prakticky zbytočné. Na prechádzky lesom a klasické výlety vám plne postačí aj ergonomický nosič.

Najlepšie by pre vás bolo, aby ste si vyskúšali rôzne nosiče a na základe toho sa rozhodli, ktorý kúpite. Každý nosič je trochu iný a sedí iným ľuďom. Najmä pri nosení na chrbte je dôležité, aby sa dali dostatočne skrátiť ramenné popruhy na vrchnú polovicu vášho tela.

Môžete pozrieť napríklad Sestrice Carrier PLUS, Moyo Maxi Size, Zumbucca 2XL, Kavka Multi Age Plus, NoMa 3.

Skúste pozrieť vo vašom okolí eshop alebo požičovňu/obchod: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid... (v Bratislave viete skočiť napríklad do Babywearhouse na Lužnej).

Ak nechcete investovať do nového nosiča, viete kúpiť aj nosený z druhej ruky, či už tu cez bazár alebo na iných predajných portáloch či v nosičských skupinách 🙂

Pekný deň prajeme, vaše Sestrice