Aký nosič je vhodný pre vysokú ženu, ktorá má plus size postavu?

Zodpovedané
7. nov 2023

Dobrý deň,

som plus size postavy a som aj vysoká. Hľadám nosič s čo najdlhšími popruhmi. Drobček má 5 mesiacov a 7 kg. Cena nie je pre mňa až taká dôležitá.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

výber nosiča je veľmi individuálna záležitosť. Je to ako s topánkami. Musíte si nájsť taký, ktorý sadne Vám a aj Vášmu bábätku.

Každý nosič sa v niečom odlišuje. Či je to bedrový pás (mäkký, stredne tvrdý, tvrdý), alebo ramenné popruhy a ich nastavovanie. Tých rozdielov je veľa. Najlepšie je skúsiť si aspoň 2 až 3 nosiče, aby ste to vedeli porovnať a zistiť, ktorý Vám aj Vášmu bábätku najlepšie sedí.

Na čo sa zamerať? Ak má Vaše dieťatko tendenciu rásť a priberať rýchlejšie než bežné tabuľkové deti, vyhli by sme sa mäkkým bedrovým pásom. Tie pri vyššej váhe (niektoré už okolo 9 kg) prestávajú byť pohodlné.

Tiež sa odmerajte v páse a pozrite si, koľko majú Vami vybraté jednotlivé nosiče maximálny obvod pásu. Ak tento ich údaj prekročíte, tak či ponúkajú extendory, ktoré Vám s týmto pomôžu.

Naše nosiče majú maximálny obvod pásu 127 cm, plus vyrábame aj takýto extendor v prípade potreby: https://www.sestrice.com/produkt/predlzenie-bed... (pre predstavu, čo hľadať, ak by to bolo potrebné).

Naše ramenné popruhy sú dostatočne dlhé. Máme skúsenosti, že naše nosiče sedia aj vysokým a priestorovo väčším ľuďom.

Tiež pozerajte na to, aby mal nosič možnosť regulácie pod slintáčikmi. Resp. pri tváričke dieťatka, aby ste si vedeli ramenné popruhy dostatočne nastaviť na seba.

Prípadne môžete skúsiť poloviazacie nosiče, kedy je bedrový pás na pracku a ramenné popruhy sa viažu ako šatka.

Z plne prackových by sme odporučili skúsiť: Sestrice Carrier, Moyo Classa, Kavka Multi Age, Neko Baby Size, prípadne Zumbucca s pevným bedrovým pásom. Tieto majú pevné bedrové pásy.

Z poloviazacích môžete pozrieť napríklad Kavka Handy, Lenny Hybrid Half Buckle, Neko Half Buckle Baby, MoniLu UNI Tai...

Ak nám napíšete, odkiaľ ste, pozreli by sme Vám v okolí predajňu, požičovňu alebo podpornú skupinu, kde si viete rôzne nosiče aj skúsiť 🙂

Vaše Sestrice