Aký nosič na leto pre 8-mesačného chlapca s váhou 9 kg?

Zodpovedané
4. júl 2024

Dobrý deň,

hľadám najvhodnejší nosič na leto pre 8-mesačného syna, ktorý váži cca 9 kg. Zaujíma ma hlavne nosič so sieťkou na chrbátiku. Našla som značku Je Porte Mon Bébé, ale nepoznám ju.

Je to dobrá značka?

Je sieťka naozaj funkčná?

Hľadám niečo vzdušné, nakoľko u nás býva veľmi teplo. Ja sa celkovo dosť potím, nechcem prehrievať aj dieťa. Máme doma šatku Little Frog, ale len na občasné nosenie. Teraz je v nej veľmi teplo. Nosič by som chcela hlavne na turistiku alebo na rýchly presun v meste. Staršiu dcéru som nosila v BeLenke. V podpornej skupine sme ešte skúšali Rischino, ale nesedel mi bedrák.

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na 9 kg dieťatko by sme Vám odporučili nosič s pevným bedrovým pásom a ideálne rastúci, aby Vám vydržal už dlhšie.

JPMB je nerastúci nosič - nedá sa regulovať výška a ani šírka chrbtovej opierky. Sedí cca od 3 mesiacov približne do roka.

Čo sa týka samotnej sieťky, tak sú na ňu viaceré názory. My osobne sme nosič so sieťkou neskúšali, ale z našich skúseností sa aj tak rodičia s dieťatkom potia najviac medzi sebou, teda na bruchu. Sieťka na chrbátiku to teda veľmi nezachráni.

Čo všetko pomáha sme spísali v blogu: https://www.sestrice.com/2020/06/29/nosenie-v-l...

Super je nosič z priedušného materiálu (ľan, konope, tencel) s tenkou šatkovinou. Veľmi pomáha funkčné oblečenie pre oboch (moira, tencel, outlast, merino, bambus) a vždy mať oblečenie na prezlečenie.

Dobrá je aj plienka medzi Vás a dieťatko, ktorá nasaje pot.

Ak by sa Vám podarilo zohnať niečo ako je BébéFolie chladiaca podložka do detského nosiča, bolo by to super. Prípadne si ešte niektoré naše zákazníčky vyrobili niečo podobné z Aeromoov podložky.

Z nosičov by sme Vám odporúčali buď Sestrice Carrier (ak dieťatko meria menej ako 70 cm) alebo Carrier PLUS (ak meria viac ako 70 cm) v ľanovej verzii. Potom môžete vyskúšať Moyo Classa (majú aj ľanové verzie nosičov), Kavka Multi Age alebo PLUS.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ♥

Vaše Sestrice