Aký nosič pre 13-mesačné dieťatko?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

zvažujem nosič pre 13-mesačnú dcérku, ktorá má už 11,5 kg. Pozerala som nosiče z Vašej Sestrice ponuky a neviem, čo by bolo pre nás ideálnejšie. Rozmýšľala som, že keby máme nosič Carrier, tak by ho mohla mať dcérka aj do dvoch rokov.

Vydrží aj dlhšie?

Keby máme druhé bábo niekedy, tak by teoreticky využilo ten istý nosič tiež.

Nie je vhodnejšie sa obzerať po Plusku?

Neviem, či by sa dcérka chcela nosiť tak dlho, pretože doteraz sa moc nenosila. Je mi už ťažká na rukách a rada vyžaduje moju prítomnosť a nosenie na rukách.

Ďakujem

Dobrý deň,

Carrier sedí cca od 62/68 konfekčnej veľkosti dieťatka, vydrží približne do 86/92 - toto už je veľmi individálne. Dokážete v ňom odniesť aj trojročné dieťatko, ale nie každému je to pohodlné.

Kto nosí dieťa iba občas, tak veľmi nerieši či nosič dokonale sedí. Odnesie aj väčšie dieťatko v menšom nosiči.

Kto nosí častejšie, tak ten ocení, keď nosič sedí pekne od kolienka po kolienko a aj výška chrbtovej opierky poskytuje dieťatku dostatočnú oporu. Toto všetko je v konečnom dôsledku pohodlnejšie aj pre nosiaceho.

Bedrový pás majú obidva nosiče rovnaký - pevný a perforovaný, ktorý toho unesie veľa.

Záleží aj na tom, či má dieťatko kratší trup a dlhšie nohy (vtedy je lepšie voliť väčší nosič) alebo dlhší trup a kratšie nôžky (vtedy s kľudom postačí aj ten menší).

Nosič si od nás viete aj požičať na skúšku, alebo nám napíšte mail a pozrieme, či sa vo Vašom okolí niekde nedá vyskúšať aj Carrier aj PLUSko, aby ste si to vedeli aj naživo predstaviť 🙂

A viete to urobiť aj tak, že objednáte Carrier, vyskúšate doma. Keď budete mať pocit, že je malý, vieme ho bez problémov vymeniť za PLUSko 🙂

Samozrejmosťou je aj naša pomoc pri nastavení ♥

Kľudne sa pýtajte ďalej,

Vaše Sestrice