Aký nosič pre 6-mesačné bábätko?

Zodpovedané
8. sep 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom nosiča pre dcérku, ktorá bude mať o týždeň 6 mesiacov. Mala som požičaný RS flexibilný, ten mi vôbec nevyhovoval. A to ani po stránke zapínania a ani po stránke nastavenia. Ani látka.

Teraz som testovala Be Lenka mini a niečo takéto by som chcela. Vraj je podobný Be Lenka 4ever.

Bude vhodný pre dcérku, ktorá má cca 8 - 9 kg?

Vraj už bude bedrak pre ňu mäkký.

Existuje niečo podobné ako mini (klasické popruhy) s tvrdým bedrakom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aj z našich skúseností mäkké bedráky vyhovujú nosiacim ľuďom približne do 10 kg, potom sa začínajú mierne deformovať a strácajú svoju nosnosť.

Odporúčame vám vyskúšať viacero nosičov, aby ste našli ten najlepší pre vás a vaše dieťatko, ideálne s pevným alebo polo-tvrdým bedrovým pásom. Navštívte podpornú skupinu alebo obchod s nosičským sortimentom, ak máte nejaký v okolí.

Môžete pozerať Sestrice Carrier (od 62/68 konfekčnej) alebo PLUS (od 70 cm), Moyo First Size (Maxi Size je tak cca od 80/86 konfekčnej), NoMa 2 alebo 3, Zumbucca (možno by už sadol aj 2XL), môžete pozrieť Kavku alebo vynovené Kibi.

Značiek je veľmi veľa a každý nosič je v niečom iný, preto je najlepšie vyskúšať 🙂

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa 🙂