Aký nosič pre 7-mesačného nesediaceho a nepretáčajúceho sa syna?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

hľadám nosič pre 7-mesačného nesediaceho a nepretáčajúceho sa syna. Váži 7 kg, meria 66 cm, cvičíme Vojtovku. Napriek tomu by som ho chcela nosiť.

Od februára som ho nosila v šatke cestou do škôlky s dvomi staršími deťmi. Pri starších mám vyskúšané šatku a napodobneninu ErgoBaby (fajn, ale krátky a úzky).

Teraz som skúšala Belenku 4ever s krížením popruhov. Bola super, ale veľké pracky na ramennych popruhoch mi odierali paže zvnútra. A komplikovane sa ovládala.

Hľadám nosič, aby bol vhodný pre synčeka už odteraz, aby sa v ňom príležitostne odniesla prostredná dcéra (3 roky, 13 kg, 98 cm). Tej sa v Belenke veľmi páčilo. Chcem, aby nemal veľké pracky na ramenných popruhoch. A mohol by mať ešte pevnejší bedrový pás ako Belenka 4ever, aby uniesol záťaž. Prišlo mi, že dcéra bola už do nej ťažká. Syna by som potom chcela nosiť na turistike, kym sa zmestí.

Aký nosič spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše požiadavky spĺňajú viaceré nosiče:

Náš Sestrice Carrier, ktorý má pevný bedrový pás a sedí detičkám od cca 62/68 konfekčnej. Má banánové ramenné popruhy, ktoré kopírujú chrbát nosiaceho a jednoduché nastavovanie.

Moyo Classa, ktorý má široký, pevnejší bedrový pás a sedí deťom cca od 5 kg.

NoMa Baby Adapt 2 - približne od štyroch mesiacov, stredne pevný bedrový pás a jednoduché nastavovanie.

Ideálne by bolo, ak by ste si všetky tri nosiče vyskúšali a na základe vlastnej skúsenosti sa rozhodli, ktorý je pre vás ten naj 🙂.

Vo všetkých troch viete občasne poniesť aj dcérku, aj keď jej nosič nebude presne od kolienka po kolienko, svoj účel splní.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte ♥

Vaše Sestrice