Aký nosič pre veľmi útle 10 mesačné dieťa?

Zodpovedané
29. apr 2022

Dobrý deň,

rada by som si zaobstarala nosič pre našu dcérku, ktorá má 10 mesiacov. Je drobunká, cca 68 cm a 7 kg. Rada by som nosič využila aj v čase, keď už bude mať 2 roky.

Snažila som sa teda vybrať niečo, čo by mohlo byť aj pre väčšie deti a zároveň ale nositeľné už aj teraz.

Dopátrala som sa k týmto nosičom:
1. Kibi
2. Be Lenka 4ever
3. Rischino flexible
4. Sestrice Carrier

Dcérka je naozaj zatiaľ drobunká a rastie pomaly. Bola by som nerada, ak by mi z neho hneď vyrástla. Väčšie nosiče majú minimum na nosenie ešte ďaleko od mier dcérky.

Viete mi zhodnotiť tento výber?

Prípadne poradiť ešte iný nosič.

Kde sa dajú skúsiť v okolí Trnavy a Piešťan?

Zároveň by som sa chcela spýtať na bedrový pás.

Mám si správne merať v oblasti pupka?

Teraz mám síce 69/70 cm, ale bežne som mávala aj menej. Z mojich možností už myslím sú potom vyhovujúce len 3 a 4.

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky štyri nosiče sú ergonomické a kvalitné. Kibi býva dobrý deťom od tej 68/74, je trošku komplikovanejší na nastavovanie. Má členitý bedrový pás.

BeLenka 4ever by už sedela, rovnako aj Rischino Flexible. Majú mäkké bedrové pásy, vydržia (váhovo) približne do 10 kg a potom ich väčšina rodičov mení za nosiče s pevnejším bedrovým pásom.

Sestrice Carrier má pevný bedrový pás, ktorý sa dá stiahnuť na 61cm (obvod pásu). Je dobrý od tej 62/68 konfekčnej veľkosti a vydrží približne do roka a pol (pri väčších deťoch) až dvoch (pri drobnejších deťoch).

V Trnave sa nejaké nosiče dajú vyskúšať u Fyziomamy - Fyziomama. Je tu možnosť vyskúšania a poradenstvo s fyzioterapeutkou.
Koniarekova 27
Trnava

Treba jej napísať a opýtať sa na možnosti. V Trnave tiež funguje aj podporná nosiaca skupina. Ak nám napíšete na nás FB alebo Instagram, pošleme vám na ňu link.

Do výberu by ste ešte mohli zaradiť aj nosič Moyo First Size. Tento nosič má široký, pevnejší bedrový pás.

Ak máte ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ďalej ♥

Vaše Sestrice