Aký turistický nosič mi odporúčate pre dieťa s váhou 17 kg?

Zodpovedané
22. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom turistického nosiča.

Hľadám nosič pre trojročné dieťa, resp. pre dieťa s váhou 17 kg.

Aký mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

z pohľadu ergonómie a pohodlnosti pre nosiaceho a aj nosené dieťatko, turistické nosiče sú pomerne úzke, takže dieťatku padajú nohy smerom dolu, nemá podporu pre nohy od jedného kolienka po druhé - takáto podpora pri nosení /sedení je pohodlná a celá váha dieťatka je dobre rozložená. Tým, že turistické nosiče sú relatívne úzke, tak takúto podporu neposkytujú a dieťatko má nosič len na úzkej časti, čo ho obvykle tlačí a nie je pohodlné.

Odporúčame sa porozhliadať po ergonomických nosičoch veľkosti pre väčšie deti. Často sú označené ako Toddler, Plus - napr. česká značka Skaldino XL.

Znašich nosičov je to nosič veľkosti Carrier PLUS (https://www.sestrice.com/sestrice-carrier/), porovnajte si aj Be Lenka nosič, prípadne Zumbucca XXL. Doma si viete zmerať "rozkročenie" dieťatka - dĺžku od jednej kolennej jamky po druhú - keď si dieťatko chytíte na ruky a niekto odmeria, aké veľké má rozkročenie a potom hľadajte nosič, ktorý bude mať aspoň takúto šírku chrbtovej opierky - veľa nosičov na trhu je nastaviteľných, že viete šírku prispôsobovať. Údaje o šírke nosiča by ste mali nájsť na stránke výrobcov, kde sa ich viete aj presnejšie dopýtať.

Takýto nosič je ľahší na nosenie, ťažisko dieťatka je bližšie k vám, takže pocitovo je menej ťažké ako v klasickom turistickom nosiči. Existujú viaceré požičovne - ergonomických nosičov a aj požičovne turistických nosičov, takže si môžete požičať oboje pomôcky a vyskúšať, ako Vám budú pohodlné.

Dúfame, že naša odpoveď bola nápomocná.

Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora