Čo odporúčate na nosenie dieťaťa do troch mesiacov?

Zodpovedané
22. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosičov. Prvá dcéra bola drobná a na Manducu si zvykla až v 4. mesiacoch. Takže dovtedy sa nenosila, nevyhovovala jej. Mne zas nevyhovuje šatka, je mi nepraktická a nepríjemná. Druhá dcéra bude určite tiež drobná, no rada by som ju nosila od začiatku v niečom mäkkom a príjemnom pre obe.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prednedávnom vyšiel veľmi dobre spracovaný článok o aktuálnom výbere novorodeneckých nosičov (keďže tento trh sa veľmi mení, výrobcovia vyrábajú nové, vylepšujú, menia strihy, atď...), kde sú zhrnuté tie najbežnejšie na našom trhu.

Nech sa páči, tu si ho môžete prečítať: https://www.icarry.sk/blog/vyber-ergonomickeho-...

Ak ste z BA alebo okolia, viete sa ísť aj osobne pozrieť do predajne a vybrať.

Šatka naozaj môže pôsobiť komplikovane, ale stačí pár pokusov a človek zistí, že je to naozaj pohodlné a pre novorodenca (najmä ak je drobnejší) aj najvhodnejšia, lebo sa mu najlepšie vie prispôsobiť (aj keď má 2kg alebo 4kg). Ale po pár naviazaniach už budete viazať so zatvorenými očami a do jednej minúty 🙂 Niektoré deti naozaj netolerujú nosiče počas prvých mesiacov - môžu ich tlačiť, byť veľké...je toho naozaj mnoho, prečo bábätko môže byť nespokojné.

Nosič, ktorý je od novorodenca, aby bol pohodlný sa musí tiež správne nastaviť, aby bol pohodlný.

Veríme, že Vám článok pomôže sa lepšie zorientovať v ponuke.

Vo väčšine miest bývajú regionálne nosiace skupiny, ktoré združujú mamičky, navsájom sa podporujú a radia si. Ak nám napíšete odkiaľ ste, môžeme Vám posunúť kontakt na takúto skupinku vo Vašom okolí 🙂

pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora