Do akého veku je vhodný nosič Sestrice Carrier?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

syn má niečo cez 9 mesiacov, váži skoro 11 kg a má už 78 cm.

Ako dlho mu ešte vydrží nosič Sestrice Carrier?

Zdá sa mi, že už mu medzi nožičkami začína byť krátky.

Ďakujem

Dobrý deň,

Carrier vydrží tak v priemere do roka a pol, pri menších deťoch aj do dvoch rokov.

Nosič je dieťatku malý vtedy, keď nožičky klesajú dolu. Prípadne je krátka chrbtová opierka, alebo vtedy, keď je vám nosenie v ňom už nepohodlné.

Nosič by vo všeobecnosti mal (na šírku) siahať od kolienka po kolienko, ale pri väčších deťoch už sa na to tak striktne neprihliada. Dôležité je, aby boli nožičky v M polohe (kolienka vyššie ako zadoček).

Ak by ste si neboli istá, pošlite nám fotky (FB Messenger, Instagram, email) - spredu, zozadu a zboku - a pozrieme sa na to, ako máte nosič nastavený a ako je v ňom dieťatko napolohované.

Vaše Sestrice ♥