Je neskoro začať s nosením dieťatka až v 6. mesiacoch?

Zodpovedané
3. jan 2023

Dobrý deň,

mám 6-mesačnú dcérku, ktorá váži niečo cez 7 kg. Doteraz nebola nosená.

Môžem u nej začať s nosením až teraz?

Existujú vhodné nosiče bez množstva popruhov a nastavení za priaznivú cenu?

Potrebujem počas zimy k nosiču špeciálnu vetrovku pre seba?

Môže byť dieťatko v nosiči len vo svojom oblečení - zimná kombinéza a spodné vrstvy?

Ďakujem

Dobrý deň,

s nosením môžete začať kedykoľvek. Poznáme veľa ľudí, ktorí s nosením začínali neskôr a zapáčilo sa to všetkým zúčastneným 🙂

Nosičov je naozaj veľké množstvo. Najlepšie by bolo, ak by ste zašli aj s dcérkou do špecializovaného obchodu. Ich zoznam nájdete tu: https://www.facebook.com/watch/?v=204391081193301

Plus v Bratislave je ešte Babywearhouse na Lužnej v Petržalke.

Nosič si viete cez väčšinu týchto obchodov aj požičať a skúšať v kľude doma, alebo môžete navštíviť podpornú skupinu nosenia. Zoznam nájdete tu: https://www.facebook.com/watch/?v=204391081193301

Nosiče poznáme celoprackové, poloviazacie a celoviazacie.

Celoprackový nosič je napríklad tento:

Takéto nosiče sú rastúce a prispôsobujú sa vášmu dieťatku pomocou popruhov a spôn.

Potom sú poloviazacie. Napríklad:

Tam, kde máte bedrový pás na pracku a popruhy, tak to sú viazacie.

Potom poznáme celoviazacie nosiče ako napríklad:

Tam je bedrový pás na viazanie a aj viazacie ramenné popruhy.

Existujú aj nerastúce nosiče. Napríklad Vatanai:

Ich výhodou je jednoduchosť a minimum praciek. Nevýhoda je, že vášmu dieťatku nemusí sadnúť, nakoľko sa chrbtová opierka nevie prispôsobiť na výšku a na šírku. Preto je ideálne nosič pred kúpou vyskúšať 🙂

Rozdiely majú aj v mäkkosti či tvrdosti bedrového pásu, šírke ramenných popruhov, spôsobu zapínania, viazania...Každému vyhovuje niečo iné 🙂

Na nosenie v zime existujú viaceré riešenia, spísali sme o nich dva články:

https://www.sestrice.com/1638-sk/nosenie-deti-v...
https://www.sestrice.com/417-sk/ako-obliect-die...

Máte tam rôzne možnosti. Treba si len vybrať tú, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Ak by ste mali ešte akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám ♥

Vaše Sestrice