Je nosič Minimonkey vhodný pre dvojičky?

Zodpovedané
19. okt 2019

Dobrý deň,

nikde som nenašla názor na nosič Minimonkey pre dvojičky, ktoré sú obe umiestnené vpredu. Chcela by som moje dvojičky nosiť od narodenia a spolu.

Aký je Váš názor na tento nosič?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s týmto nosičom nemá veľa mamičiek skúseností a tie, ktoré ho mali, tak zhodnotili, že nosič je použiteľný pre deti cca od 3 mesiacov a reálne vydrží do cca 8-9 mesiacov (ak sú menšie bábätká - chrbtová opierka je krátka a potom už je nízka a nedrží celý chrbátik). Nosiču chýba istenie hlavičky, ktoré je dôležité pre deti, ktoré ešte nedržia hlavičku a veľmi ťažko sa doťahovali popruhy a narábalo sa s nosičom.
Nosenie by malo byť ergonomické - to znamená, že chrbtová opierka nie je vystužená, aby nevystierala chrbátik a dovoľovala sa mu prirodzene zaguľatiť, podpora je od jedného kolienka po druhé, tak je váha dieťatka rozložená rovnomerne a nosenie je pre neho pohodlné a v tejto polohe je aj správne uloženie bedrových kĺbov - keď sú kolienka dieťatka vyššie ako jeho zadoček. Túto polohu viete najlepšie pri novorodencoch - dvojičkách zabezpečiť pomocou šatky - ktorá sa prispôsobí tveľkosti dieťatka tak, ako to potrebuje. V šatke sa dajú nosiť dvojičky prakticky od narodenia, vrchným lemom im istíte hlavičku - tu je ukázaný jeden zo spôsobov (od 1:10):

Potom, keď sú deti už väčšie (podľa veľkosti cca od 5-6mesiacov), keď už je takéto predné nosenie nepohodlné, tak mamičky nosia deti tak, že jedno je uviazané vpredu, druhé vzadu - buď so šatkou alebo kombinácia šatka+nosič, najčastejšie využívajú kombináciu 2 rastúcich nosičov (jeden nosič dopredu, druhý dozadu, aby sa deti mohli nosiť aj samostatne, keď má kto s nosením pomôcť).
Takže keď si zoberieme aspekt, že tento nosič Minimonkey nesedí deťom úplne od narodenia, ale až od cca 3 mesiacov, ťažko sa doťahujú popruhy a nevydrží ani do roka, nie je to úplne výhodná investícia.
Keď si kúpite jednu dlhšiu šatku, do ktorej viete uviazať obe deti a keď budú väčšie a budete nosiť tak dokúpite nosič, aby ste si deti mohli dať dopredu a dozadu alebo si ich rozdeliť s partnerom.
Ak máte ďalšie otázky, prosím, dajte nám vedieť, radi odpovieme 🙂 posielame dvojitý pozdrav do bruška 🙂
pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora