Je nosič Rischino flexible vhodný na nosenie vpredu, čiže chrbtom k mamine?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

môj synček má 11 kg a chceli by sme na ľahkú turistiku používať nosič Rischino flexible. Syn v ňom bol párkrát. V šatke si ho neviem predstaviť a moc nechceme investovať do ďalších nosičov.

Je nosič Rischino flexible vhodný na nosenie vpredu, čiže chrbtom k mamine?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto nosiči sa dieťatko nosí len vždy smerom k nosiacej osobe - svoj hrudník ma opretý o telo maminy. V súčastnosti je už veľa článkov o nosení tvárou von - prečo takéto nosenie nie je ergonomické a vhodné pre bábätko.

Dôvody proti noseniu detí tvárou od nás:

  • nepodporuje fyziologickú polohu, a teda neprispieva k správnemu vývinu tela, nesprávne rozkladá záťaž celého tela, nakoľko dieťa visí za genitálie a hlavička tlačí na ešte nevyvinutú chrbticu; hrozia nebezpečné predklony hlavičky; bedrové kĺby nie sú vo svojej optimálnej polohe; chrbtica nie je fixovaná nosičom, ale vychyľuje sa do strán a do záklonu, čím dôjde k jej narovnaniu až prehnutiu, na čo v rannom štádiu nie je ešte pripravená; pri takomto nosení napríklad za pomoci šatky môžu popruhy tlačiť na cievy na stehienkach dieťaťa a neprekrvovať ich
  • psychické preťaženie z okolitého prostredia vnímané všetkými zmyslovými orgánmi (zrak, sluch, čuch, chuť, hmat)
  • dieťa zaspáva v tejto pozícii problematickejšie vzhľadom na neustále vzruchy ako aj padajúcej hlávky, ktorú si nemôže oprieť o nosiaceho, nakoľko sa nemôže pritúliť k nosiacemu
  • pre nosiacu osobu sa váha nerozkladá rovnomerne, ale zaťažuje hlavne ramená, spôsobuje bolesti chrbta.

Tieto dôvody som si požičala z nasledovného článku:
http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...

Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná.
Ak máte ďalšie otázky, dajte nám prosím vedieť.
Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora