Je pre 5-týždňové bábätko lepší nosič alebo šatka?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

mám 5-týždňové bábätko a rada by som ho začala nosiť počas nutných domácich prác. Von by som volila skôr kočík. Neviem však či zvoliť šatku alebo nosič. Chcem, aby bolo bábo čo v najvhodnejšej polohe a zároveň to vyhovovalo aj mne.

Viete mi poradiť?

Poradíte konkrétne značky a konkrétne nosiče, resp. šatky?

Je pravda, že zo šatiek je najlepšia šatka bavlnená okolo 200g/m2?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na túto tému sme napísali článok. Odporúčame si ho prečítať: https://www.sestrice.com/684-sk/patri-novoroden...

Ide najmä o to, čo vyhovuje vám a bábätku. Ideálne by bolo, ak by ste si mohli niekde vyskúšať rôzne nosiče a aj šatku a podľa toho sa rozhodnúť.

Ak nám napíšete odkiaľ ste, pozreli by sme vám v okolí požičovňu alebo podpornú skupinu. Prípadne pohľadajte tu: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid...

Pre 5-týždňové dieťatko sa môžete kľudne popozerať po šatke s gramážou medzi 240 až 270, čisto bavlnené alebo s prímesou ľanu, konope, tencelu. Značky - Sestrice, Loktuše, Vatanai, Lenny Lamb, Little Frog, Yaro, Kokadi...

Veľkosť šatky podľa vašej konfekčnej veľkosti - do 36/38 stačí 5ťka, do 42/44 šestka a 44 viac sedmička.

Nosiče pre takto malé bábätká sú napríklad naše Sestrice Carrier ONE, Moyo UNI alebo First Size, BeLenka MINI, Moisha Hugo alebo Grow, MoniLu UNI Start, Fidella Baby Size... A veľa ďalších. Ideálne by bolo vyskúšať si aspoň dva alebo tri nosiče, aby ste zistili, čo vám najlepšie sedí.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte nám ♥

Vaše Sestrice