Je šatka Boba dobrým výberom pre novorodenca?

Zodpovedané
27. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šatky pre novorodenca.

Je šatka Boba dobrým výberom pre novorodenca?

Ďakujem

Dobrý deň,

šatka Boba je elastická šatka, ktorá je vhodná pre novorodenca, elastická šatka sa viaže trošku inak ako pevná, a tým, že je vyrobená z úpletu, tak sa pri ťažšej váhe dieťatka (cca 5-6 kg) začne prevesovať a úväz už tak dobre nedrží.

Elastická šatka je vhodná aj pre predčasne narodené bábätká, ktoré majú nižšiu pôrodnú váhu.

Úväz pre elastickú šatku je tento:

V elastickej šatke je aj teplejšie, lebo je hrubšia a na dieťatko sa dávajú 3 vrstvy, čo v lete moc nie je príjemné, lebo sa v nej dieťatko prehrieva, ale na jeseň a zimu, je to v pohode 🙂
Niektorý rodičia volia kombináciu elastickej šatky a keď má dieťatko cca 3-4 mesiace prechádzajú na nosenie v ergonomickom nosiči.

Univerzálnejšia šatka na nosenie, ktorá vám vydrží aspoň na prvý rok je pevne tkaná šatka, ktorá sa tak nenaťahuje, menej pruží a preto unesie aj väčšie váhy. Ak by ste sa chceli poradiť ohľadom výberu pevnej šatky, kľudne nám napíšte 🙂 alebo si môžete pozrieť nášho pomocníka pre výber šatky - ktorý vám poradí vhodný gramáž šatky a správnu veľkosť pre Vás - https://www.sestrice.com/pomocnik-pre-vyber-satky/.

Dúfame, že naša odpoveď bola nápomocná.
Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora