Je šatka Erna vhodná pre letné bábätko?

Zodpovedané
21. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vhodnosti šatky Erna pre dieťa narodené na konci júla.

https://www.kokadi.de/products/tragetuch-erna-i...

Mám ju doma, ale príde mi mohutná a hrubá. Ťažko sa mi viaže. Mala som problém ju zaviazať a dotiahnuť.

Môže to byť tým, že je úplne nová a nie je zanosená?

Alebo je úplne nevhodná na leto?

Ak by nebola vhodná, akú ľahko viazajúcu šatku odporúčate do teplých dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

Erna je jedna z najtenších a najmäkších šatiek na novorodencov a super aj na leto. Prali ste ju už? Ak nie, šatku operte (v pracom géli bez optických rozjasňovačov a bielidiel a bez aviváže, na čo najnižších otáčkach, pre podrobnejší návod pozrite sem - https://www.sestrice.com/starostlivost-o-satky/)

Ak ste už šatku prali a oprali ste ju v pracom prášku, prípadne s avivážou, môže byť problém tam. Prášok totiž zanáša vlákna a šatka je potom tvrdá a nepoddajná, aviváž detto. Ak sa toto stalo, šatku viackrát za sebou operte v čistej vode s troškou octu v priehradke na aviváž (kľudne aj 6×). Môžete skúsiť predpierku, pranie a 3x plákanie. Treba ju prať dovtedy, kým sa z nej prací prášok alebo aviváž nevyperie.

Šatku následne ožehlite. Každým viazaním či žehlením bude mäkšia a mäkšia. Môžete na nej aj spať, sedieť, urobiť si z nej hojdačku, všetko toto ju pomáha "zanášať" a tým pádom zjemniť a zmäkčiť.

Pozrite si aj naše video o tom, ako viazať KSK - https://www.facebook.com/watch/?v=390578811604387 je v ňom veľa tipov, ktoré vám to celé uľahčia 🙂

Keby čokoľvek, napíšte nám ♥

Vaše Sestrice